Nivy

Místo jakoby zvláštního Božího působení

Nivy nedaleko Vsetína se nesmazatelně vryly do myslí i srdcí mnoha lidí a ovlivnily je snad na celý život, a to nejen vlivem krásné přírody,

Je to místo, kde jako by Bůh působil zvláštním způsobem, mnozí se zde rozhodli odevzdat svůj život Pánu Ježíši Kristu a zásadně změnit svůj život.

Možná to souvisí s bratrem Josefem Hruškou (nar. 1906), který zde bydlel v prosté valašské chalupě a vedl příkladný křesťanský život.

Poprvé se zde mladí lidé sešli v létě 1966 v čele s oblíbeným strýčkem Kořínkem a potom se zde každoročně konaly prázdninové pobyty dětí a mládeže, biblické kurzy, za totality vše opatrně, protože to komunisté neměli rádi.

Nivy je možné navštívit i dnes!

Dnes na tomto místě slouží chata s kapacitou do 50 lůžek. K dispozici je kuchyň, jídelna, která slouží také jako společenská místnost, v suterénu je stolní tenis.

Ubytování je ve čtyřech větších místnostech v prvním patře. Jeden z pokojů je vybaven sociálním zařízením.

Chata je obklopena travnatým pozemkem vhodným pro míčové hry, táboráky a nejrůznější volnočasové aktivity.

V současné době chatu využívají nejen Křesťanské sbory, ale také křesťané z ostatních míst a církví a také necírkevní organizace jako školy (školy v přírodě), dětské organizace nebo soukromé skupiny k rekreaci

Více o Nivách

 

Rubriky:

Nejnovější
Sborový život
Ohlédnutí
Časopis Ze slov pravdy a lásky
Záznamy
Kdo jsme

Nivy

Zvláštní místo
Správci Niv
Historie
Vzpomínky účastníků
Kontakt na správce Niv: 732 747 007 nebo 731 059 492
Bankovní spojení: 161594575 / 0300, v.s. 222
Další info


 
Kontakt
Odkazy
Přihlášení